Świadkowa, druhna, panna młoda — jak rozdzielić zadania przed ślubem? – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

Świadkowa, druhna, panna młoda — jak rozdzielić zadania przed ślubem?

Kobiety mają to do siebie, że zwykle dają z siebie wszystko w powierzonych im zadaniach. Nie inaczej jest podczas przygotowań do ślubu. Każda panna młoda wyjątkowo skrupulatnie planuje ten wyjątkowy dzień, zarówno pod względem zorganizowania idealnego przyjęcia weselnego, jak i samej ceremonii, nie zapominając przy tym o dopracowaniu swojego wyglądu w najmniejszym szczególe. Nieocenioną pomocą podczas planowaniu ślubu z marzeń są zaangażowana świadkowa i druhny. I choć to bardzo wdzięczne role, to jednak też bardzo odpowiedzialne. Jak zatem umilić pannie młodej czas organizacji ślubu i wesela? Odpowiedź znajdziecie poniżej!

Kim są świadkowa i druhna?

Świadkowa to nikt inny jak pierwsza druhna – pierwsza, czyli najważniejsza. To na jej barkach spoczywa największa odpowiedzialność i to ona powinna być tą najbardziej nieocenioną pomocą panny młodej. Świadkowa to tak zwana prawa ręka panny młodej i poza stroną formalną (wymagana funkcja, by przysięga została uznana za wiążącą), przypisany jest jej szereg innych zobowiązań. Jednak o tym, jakie obowiązki ma pełnić pierwsza druhna, decyduje przyszła mężatka, zazwyczaj są to:

– pomoc w wyborze sukni ślubnej,

– organizacja wieczoru panieńskiego,

– przygotowanie koszyczka ratunkowego dla Panny Młodej,

– odebranie bukietów z kwiaciarni,

– pomoc w wyborze sali weselnej, dekoracji, zespołu, fotografa, kamerzysty, itp.,

– odciążenie panny młodej w organizacyjnych sprawach na kilka dni przed ślubem,

– pomoc w ubieraniu się panny młodej w dniu ślubu,

– odpowiadanie na potrzeby panny młodej w trakcie wesela i dbanie o utrzymanie jej nienagannego wyglądu.

Narzeczona wraz z bliskimi siedzi na widowni pod sceną targów ślubnych.

Tych zadań może być znacznie więcej i każda świadkowa powinna mieć możliwość rozdzielenia ich pomiędzy pozostałe druhny (o ile takowe są wyznaczone). Zabieg ten znacznie ułatwi ogarnięcie tych wszystkich sprawunków, a tym samym pokaże pozostałym druhnom, że ich rola również jest bardzo istotna.

Wsparcie panny młodej w nieoczywistych sprawach

Wybór druhen wcale nie jest taki prosty i oczywisty jakby mogło się wydawać. Panna Młoda powinna kierować się nie tylko sympatią do sióstr, koleżanek czy kuzynek, ale również innymi aspektami. Jakie zatem powinny być druhny? Przede wszystkim godne zaufania i odpowiedzialne. Ważną cechą jest również dobra organizacja czasu oraz asertywność. Zarówno pierwsza, jak i pozostałe druhny mają przede wszystkim za zadanie wspierać pannę młodą, a nie dokładać jej stresów związanych z niedopilnowaniem jakiejś sprawy. Pożądaną cechą charakteru pierwszej druhny będzie zatem również empatia, a co za tym idzie świadkowa powinna być wsparciem w gorszych chwilach, pocieszycielką, dobrą słuchaczką i wykazywać się anielską cierpliwością. 

Świadkowa i panna młoda oglądają wspólnie broszurę na targach ślubnych w EXPO Mazury.

Każda panna młoda z pewnością doceni pomoc swojej świadkowej i druhen. Świadomość, że nie wszystko jest na jej głowie, że ma wsparcie mentalne i organizacyjne, że ma na kogo liczyć w każdej chwili – to właśnie czyni rolę druhny bardzo wyjątkową i piękną. Dzięki oparciu w świadkowej przygotowania do ślubu i wesela stają się o wiele bardziej przyjemne i mniej stresujące, a ten jedyny w życiu dzień będzie najbardziej wyjątkowy.