Szczęśliwe daty ślubu — ranking najpopularniejszych dni w roku na ślub i wesele – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

Szczęśliwe daty ślubu — ranking najpopularniejszych dni w roku na ślub i wesele

Wybór daty ślubu jest bardzo ważny. W tradycji istnieje kilka obiegowych prawd na temat terminu zaślubin. Ustalenie daty ślubu to jedna z pierwszych decyzji, jaką podejmuje para po zaręczynach. Zazwyczaj para ma kilka propozycji, a ostateczna selekcja odbywa się na podstawie bardzo przyziemnego czynnika, jakim jest dostępność wymarzonej sali.  Najpoularniejsze miejsca w danym mieście są zarezerwowane nawet na dwa/ trzy lata do przodu. Jeżeli narzeczeni nie chcą tyle czekać, mogą szukać mniej znanych, a równie pięknych i klimatycznych sal, w których nie będzie problemu zorganizowania przyjęcia w dzień wyznaczony przez klientów.

Szczęśliwe daty ślubu, czyli jakie?  

W powszechnej opinii za szczęśliwe daty  ślubu uchodzą miesiące z literą „r” oraz dni świąteczne lub blisko tego okresu. Popularne wróżby ostrzegają, aby nie brać ślubu w maju i listopadzie, który zdecydowanie kojarzy się ze śmiercią i wspominaniem bliskich zmarłych. Nie poleca się zawierania małżeństwa w długie weekendy, ponieważ goście mogą mieć inne plany i nie przyjechać na uroczystość i wesele. Na ślub w wakacje powinno się zaprosić kilka miesięcy wcześniej. Wiele osób wybiera datę ślubu na podstawie historii szczęśliwych małżeństw w rodzinie. Skoro rodzice brali ślub w czerwcu i są kochającym się małżeństwem od ćwierćwieku, to znaczy, że czerwiec to dobry termin ślubu. Jak wybrać datę zawarcia związku małżeńskiego, aby nie zbankrutować, organizując wesele i zapewnić sobie dobrą wróżbę? 

Szczęśliwe miesiące na termin ślubu

Wybierając miesiąc, w którym narzeczeni złożą małżeńską przysięgę, można kierować się tradycją lub określić szczęśliwe miesiące w inny sposób, np.: wtedy, kiedy ceny za wynajęcie sali weselnej nie przyprawiają o zawał serce lub kierując się sezonowością elementów, np.: dostępem kwiatów, które młoda para chce mieć w dekoracjach ślubnych, czy możliwością otrzymania urlopu. Szczęśliwym miesiącem na termin ślubu jest miesiąc poznania się zakochanych lub innego, ważnego dla nich wydarzenia. Szczęśliwymi miesiącami na datę ślubu są nie tylko: marzec, czerwiec, sierpień, wrzesień, październik, czy grudzień. Wiele par pobiera się w miesiącach bez literki „r”, a tworzą bardzo udany, oparty na miłości i zaufaniu związek. 

Szczególne daty w kalendarzu na ślub 

Szczególnymi datami na ślub mogą być: rocznica ślubu rodziców, bliskość urodzin lub urodziny, data ważna dla pary – rocznica pierwszego pocałunku, pierwszych wspólnych wakacji. 

Data ślubu a Wasze osobiste tradycje 

Każda para ma swoją historię – piękne chwilą, którą chce upomiętnić  i świętować podwójnie: rocznicą ślubu i tamtego wydarzenia. Taka data ślubu jest na pewno doskonałym pomysłem. Można kierować się terminem zaślubin rodziców, czy dziadków – biorąc ich za wzór małżeństwa.

Nie ma idealnej daty na ślub. Pomysłów na to, czym kierować wybierając termin zaślubin jest sporo. Data ślubu jest ważna z punktu organizacji wesela i warto dobrze ją przemyśleć.