Transport gości weselnych — kiedy warto o nim pomyśleć? – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

Transport gości weselnych — kiedy warto o nim pomyśleć?

Są pary, w których oboje partnerów pochodzi z tej samej lub z pobliskiej miejscowości. Są też takie, w których rodzina każdego z osobna zamieszkuje inny kraniec Polski lub nawet świata, a sami poznali się przez Internet, na studiach lub na wakacjach. Dzisiejszy wpis będzie bardziej dotyczył tego drugiego przypadku, lecz wspomniane na wstępie pary również znajdą w nim sporo ciekawostek i istotnych informacji. Rozprawiamy dziś mianowicie o transporcie gości weselnych – gdzie, kiedy, jak? Wszystkie odpowiedzi znajdziecie poniżej, zapraszamy!

Kiedy zapewnić gościom transport do miejsca ceremonii?

Pary pochodzące z oddalonych od siebie miejscowości mają spory problem z decyzją gdzie w ogóle ceremonia powinna się odbyć, by wszyscy byli zadowoleni. Zgodnie z tradycją ślub powinien mieć miejsce w parafii panny młodej, jednak w dzisiejszych czasach już nie przykłada się dużej wagi do tego typu zwyczajów. Zatem jeśli i Wy nie chcecie brać pod uwagę tej tradycji, to najprostszym sposobem jest policzenie liczby potencjalnych gości od pana młodego i od panny młodej jeszcze przed udaniem się do księdza czy urzędu. Gdy już macie listy gości, porównajcie je i zorganizujcie ślub i wesele w miejscu, do którego większość będzie miała blisko. Więcej na temat poszukiwań idealnej lokalizacji i lokalu przeczytacie we wpisie Jak szukać sali weselnej? Zapytacie jednak, co z resztą weselników? Otóż, tu pojawia się temat transportu gości weselnych, a także zakwaterowania. Jeśli odległość od miejsca zamieszkania części gości weselnych do miejsca ślubu jest bardzo duża, to warto pomyśleć o wynajęciu pokoi oraz busa lub autokaru. To wszystko jednak musi podlegać wcześniejszej dyskusji z samymi zainteresowanymi, czyli należy dowiedzieć się czy chcą mieć zapewniony nocleg i transport, czy raczej wolą to załatwić we własnym zakresie. 

Na targach slubnych prezentuje się bus transportowy dla gości weselnych.

Droga między kościołem a salą weselną

W tym przypadku również musimy się odpowiednio wcześniej dowiedzieć, ilu z gości będzie miało swój własny transport, a ilu raczej liczy na zapewnienie im go przez państwa młodych. Są goście, którzy nie piją alkoholu, są też tacy, którzy chętnie odwiozą kogoś swoim samochodem – to wszystko trzeba ustalić przed zamówieniem środka transportu dla gości weselnych. Tylko w przypadku, gdy wiemy, że spora liczba osób nie chce przyjeżdżać na nasz ślub swoim samochodem, warto wynajmować niezależnego kierowcę. Spotykanym zabiegiem jest zapewnianie gościom transportu z kościoła na wesele. Goście często przyjeżdżają też na ślub swoimi autami, a na początku wesela odstawiają je na swoje posesje, a ktoś zaprzyjaźniony przywozi ich z powrotem w miejsce przyjęcia. 

Transport gości weselnych po przyjęciu 

Często okazuje się, że wynajęcie autokaru nie miało sensu, bo podróżuje nim jedynie kilka osób, a reszta wraca swoimi samochodami bądź ktoś spoza wesela po nich przyjeżdża. Tu ponownie trzeba wcześniej poprosić weselników o deklarację, czy chcą korzystać z wynajętego środka transportu. Jeśli tylko garstka osób pragnie mieć zapewniony powrót przez państwa młodych, dobrym rozwiązaniem jest wynajęcie bana czy busa. Nie ma sensu narażać się na większe koszty i zamawiać dużego autokaru, który miałby odwieźć do domu zaledwie kilka osób.  

Na targach ślubnych prezentuje się wiele pojazdów do ślubu, limuzyny, auta sportowe oraz busy do transportu gości weselnych.

Zapewnienie transportu dla gości zarówno do kościoła, jak i na wesele oraz do domów, jest miłym ukłonem w ich stronę. Wszystko zależy od jednego, bardzo istotnego czynnika – rozmowy! Musicie porozmawiać z zapraszanymi na Wasz ślub osobami, dowiedzieć się jakie mają oczekiwania i najważniejsze – nakłonić ich do zdeklarowania się. Tylko wtedy uda Wam się zaspokoić ich wymagania oraz zapewnić każdemu bezpieczny transport!