Weselne i ślubne dekoracje, które oczarują Twoich gości  – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

Weselne i ślubne dekoracje, które oczarują Twoich gości 

Przygotowane przez dekoratorkę czy samodzielnie zrobione dekoracje w stylu DiY? Jak wybrać idealne dekoracje na wesele, które podkreślą stylistykę przyjęcia? Dwie, podstawowe opcje to kompletne dekoracje ślubne zamówione u florystyki lub dekoracje wykonywane samodzielnie. Pierwsze rozwiązanie jest z pewnością bardziej kosztowne, ale zdejmie z Waszych barków jeden z wielu, przedślubnych obowiązków i zaoszczędzi Wasz czas. Opcja nr 2 daje z kolei nieograniczone pole do rozwoju Waszej kreatywności, ale wymaga czasu, dobrego gustu i spójnego planu. 

Dekoracje kościoła 

W polskiej tradycji ślubnej są to przede wszystkim dekoracje kwiatowe – kosze z kwiatami ciętymi, kwiaty doniczkowe, wiązanki, rzadziej stroiki. Doświadczona florystyka wie, jakie odmiany kwiatów będą się najpiękniej prezentować i jak długo przetrwają w określonej temperaturze. Dekorowane są także fotele państwa młodych i świadków. Standardowe dekoracje wykonywane są z białych tkanin, wstęg i niewielkich, zielonych bukiecików. Jeśli chcecie wprowadzić urozmaicenie zapytajcie florystkę o możliwość wykorzystania lampionów lub transparentnych wazonów na świeczki, które będą pięknie odbijać się na błyszczącej posadzce. Pamiętajcie, że kościelne dekoracje ślubne – szczególnie te, które odbiegają od standardu – należy skonsultować w kancelarii parafialnej.

Ozdoby na sali weselnej 

Przyjęcie odbywające się w restauracji, hotelu lub w klubie może wiązać się z pewnymi ograniczeniami odnośnie dekoracji – każdą należy wcześniej skonsultować. Co nie znaczy, że nie możecie wprowadzić własnych pomysłów. Przykład: jeśli planujecie wesele w stylu ekologicznym zamiast standardowych wiązanek kwiatowych postawcie na rośliny doniczkowe. Hitem wśród ślubnych dekoracji sali są np. stroiki z żywych sukulentów, storczyków, ale także kłosów, roślin polnych i szyszek. Styl eko można podkreślić dekoracjami z drewna np. grawerowanymi plakietkami z imionami gości. 

Alternatywne dekoracje na ślub i wesele:

  • Papierowe winietki ślubne zamieńcie na czekoladkę lub krówkę z personalizowanym nadrukiem. 
  • Zamiast standardowych świeczek warto zapytać o możliwość wykorzystania lampionów. 
  • Decydujecie się na przyjęcie w namiocie ślubnym? Przygotujcie strefę chill zone z hamakami i wygodnymi leżakami. 
  • Możecie stworzyć strefę zdrowej żywności z lemoniadami, sałatkami i przysmakami w stylu wege.
  • Przygotujcie księgę życzeń – może mieć dekoracyjną, drewnianą oprawę z grawerem.
  • Kreatywnym zamiennikiem balonów będą wiszące ozdoby origami, kwiaty z papier mâché lub barwne wycinanki w ludowym stylu. 
  • Zaprojektujcie humorystyczną foto ramkę do selfie. Opcja ekstra to samodzielnie wykonany faceboard (pl. fotościanka lub monidło) – czyli duży karton z wycięciem na twarz do zabawnych fotografii.