Zaręczyny kiedyś i dziś — tradycja i nowoczesność  – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

Zaręczyny kiedyś i dziś — tradycja i nowoczesność 

Zaręczyny… Bez wątpienia jeden z najpiękniejszych dni w życiu każdej kobiety. Chwila, która zostaje zapamiętana na całe życie, a jej konsekwencją jest wymarzony ślub i przyjęcie weselne. Zaręczyć można się na różne sposoby, panowie zawsze dają z siebie wszystko! Sposób zaręczyn powinien być dobrany do charakteru dwojga zaochanych, ich temperamentów i wzajemnych oczekiwań.

Tradycyjne zaręczyny 

Bardzo często mężczyźni wybierają standardowe sposoby, by zadać jej to ważne pytanie: oświadczyny podczas romantycznej kolacji, w zaciszu domowym bądź jak tradycja nakazuje – przy rodzicach swojej ukochanej. Jak głosi tradycja, mężczyzna z zakupionym wcześniej pierścionkiem zaręczynowym i uprzedzeniem przyszłych teściów o zamiarze poproszenia ich córki o rękę, klęka przy nich, pytając swoją wybrankę, czy chce zostać jego żoną. Tradycją stały się już również zaręczyny w Paryżu lub na innym romantycznym wyjeździe. Miasto to kojarzy się głównie z romantycznymi chwilami a zaręczyny pod słynną wieżą Eiffla stają się coraz bardziej powszechne i nikogo już nie zaskakują. Nie wszyscy jednak postrzegają tak dzień, w którym zobowiążą się do związku na całe życie, a wręcz przeciwstawiają się tradycyjnym sposobom na zaręczyny. Jak wówczas mogą wyglądać oświadczyny?

Nowocześni narzeczeni 

Niektórzy panowie postanawiają zorganizować swoje zaręczyny w nowoczesny sposób. Z niestandardowych metod przeżywania tej podniosłej chwili można wyróżnić m.in. zaręczyny w formie musicalu, gdzie przed przyszłą panną młodą, najlepiej w miejscu publicznym nagle zaczyna tańczyć specjalnie zorganizowana ekipa taneczna w wersji lip dubu czy flash mobu, czyli sztucznego tłumu, który nagle gromadzi się w jednym miejscu w celu przeprowadzenia krótkotrwałego wydarzenia. Tego typu pomysł na zaręczyny jest z pewnością jednym z najbardziej oryginalnych. Kolejnym nietypowym pomysłem na zaplanowanie tego wyjątkowego dnia jest tzw. gra miejska, która polega na odszukiwaniu przez przyszłą żonę wskazówek, które rozstawione w konkretnych punktach na mieście zaprowadzą ją do celu, czyli zaręczyn. Z pewnością pomysł ten wymaga wiele wysiłku, ale efekt będzie z pewnością zaskakujący dla każdej kobiety.

Zaręczyny po Waszemu

Zaręczyny tradycyjne czy nowoczesne? Odpowiedź jest prosta. Zaręczyny mają być… po Waszemu! Każda para posiada własne poglądy, predyspozycje. Znając upodobania swojej wybranki serca, mężczyznom łatwiej jest podjąć decyzję, czy wzruszą ją standardowe zaręczyny w otoczeniu świec, kolacji we dwoje z klimatyczną muzyką w tle, czy też szalone zaręczyny, które pobudzą wyobraźnię, dostarczą wiele emocji oraz adrenaliny. Wybór zależy od Was, nieważne w jakiej formie, każde z nich powinny być wyjątkowe i zapamiętane na długo.