Fryzury do ślubu dopasowane do kształtu twarzy – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

Fryzury do ślubu dopasowane do kształtu twarzy

Ślub jest dla każdej panny młodej bardzo szczególnym wydarzeniem i jest dla niej wprost niewyobrażalne, by nie przygotować się do niego jak najlepiej. Dopinanie wszystkich szczegółów na ostatni guzik dotyczy nie tylko przygotowania przyjęcia weselnego czy uroczystości w kościele, ale również własnego wyglądu. Najpiękniejsza suknia, wyjątkowy bukiet, nieskazitelny makijaż i dopracowana fryzura – to wszystko składa się na idealny look w tym zapadającym głęboko w pamięć dniu. Dziś skupimy się na ostatnim z wymienionych aspektów, czyli fryzurze do ślubu i dowiemy się jak odpowiednio dobrać ją do kształtu twarzy. 

Najpopularniejsze fryzury do ślubu

Trendy ślubne z roku na rok ulegają zmianom. Dzieje się tak nie tylko w przypadku kreacji, ale również jeśli chodzi o fryzury do ślubu. Jednak panny młode nie zawsze podążają za nowinkami i często decydują się na klasyczne upięcia, które nigdy nie wychodzą z mody. Niesłabnącą popularnością cieszą się też rozpuszczone, lekko pofalowane włosy, które czynią ogólną stylizację bardzo kobiecą i lekką. Niewątpliwie bardzo istotnym aspektem fryzury do ślubu są również dodatki. I tu także możemy zaobserwować spore zmiany, jeśli chodzi o trendy modowe. Kiedyś modne toczki i tiary odeszły już w zapomnienie i zostały zastąpione żywymi kwiatami w formie wianków lub opasek. Hitem tego sezonu są jednak perły i powrót do klasycznych welonów. 

Dwie modelki w białych sukniach stoją na scenie podczas pokazu mody, prezentując ślubne kreacje, fryzury i wianki.

W jakiej fryzurze do ślubu będzie Ci najlepiej?

Fryzura do ślubu, jak każdy inny element stylizacji, ma za zadnie podkreślić atuty i ukryć ewentualne niedoskonałości urody panny młodej. Jak zatem zabrać się do dobierania odpowiedniego upięcia? Tu z pomocą przyjdzie utalentowany fryzjer! Standardem w dzisiejszych czasach jest robienie fryzury próbnej – jest to zabieg, który najlepiej pomoże każdej narzeczonej odnaleźć fryzurę doskonałą. Taki profesjonalista powinien potrafić dobrać doskonałą fryzurę do naszego typu urody, jednak możemy wcześniej samodzielnie zaznajomić się z tematem. Zatem:

– jeśli masz owalny kształt twarzy, to jesteś prawdziwą szczęściarą, gdyż praktycznie każda fryzura będzie Ci pasować!

– w przypadku okrągłej buzi najlepiej sprawdzi się luźne upięcie z wypuszczonymi po bokach kosmykami,

– panie o podłużnej twarzy powinny unikać rozpuszczonych włosów i skupić się na dodaniu objętości fryzurze ślubnej,

– twarz w kształcie kwadratu będzie wyglądała korzystnie z fryzurą upiętą na boku lub nisko na karku,

– posiadaczka trójkątnego kształtu twarzy natomiast będzie doskonale wyglądać w delikatnych falach i lokach.

Modelki na scenie targow slubnych prezentują ślubne suknie oraz uczesania.

Triki, które odmienią Twoje włosy w tym dniu

Nie możemy jednak pokładać całej nadziei w umiejętnościach nawet najlepszego fryzjera-profesjonalisty. Warto wcześniej zadbać o swoje włosy, co da nam większą szansę na uzyskanie wyjątkowej fryzury do ślubu. Przede wszystkim należy się powstrzymać przed drastycznymi zmianami koloru, ograniczyć prostowanie włosów czy też inne zabiegi termiczne, starać się regularnie podcinać końcówki i stosować dobroczynne kosmetyki, tj. odżywki, maski, łagodne szampony, serum, olejki, itp. Dobrym pomysłem będzie również stosowanie suplementu diety działającego wzmacniająco na włosy. Nasz Urodowy harmonogram panny młodej pomoże każdej narzeczonej zadbać o włosy z odpowiednim wyprzedzeniem! 

Stosując się do zamieszczonych w tym wpisie rad, możesz być pewna, że w dniu swojego ślubu będziesz wyglądać zjawiskowo! Pamiętaj jednak, że największy wpływ na Twój wygląd ma świetne samopoczucie, czego nie zagwarantuje Ci żaden stylista, fryzjer ani kosmetyczka. Z uśmiechem na twarzy i ze spokojną głową będziesz najpiękniejszą panną młodą – reszta to tylko dodatki!