Makijaż ślubny — inspirujące pomysły i rozwiązania – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

Makijaż ślubny — inspirujące pomysły i rozwiązania

W dniu ślubu każda kobieta chce czuć się najpiękniejsza. Jednym z najbardziej istotnych elementów jest makijaż ślubny. W ostatnim czasie najmodniejszy stał się wyrazisty makijaż ślubny, wszystko jednak zależy od urody Panny Młodej i od jej upodobań. Niektóre narzeczone przed swoim wyjątkowym dniem decydują się jednak na delikatny makijaż. O czym więc warto pamiętać, wybierając odpowiedni make up i co pomoże dokonać nam tego trudnego wyboru?

Delikatny makijaż panny młodej

Wbrew obecnie panującym trendom, które głoszą, że makijaż panny młodej musi całkowicie zmieniać jej twarz i być bardzo mocny, wiele z Nas decyduje się na delikatny makijaż ślubny. Największymi jego zwolenniczkami są miłośniczki stylu bohoIstotne jest również dobranie odpowiedniego makijażu pod typ urody kobiety. Dla blondynek odpowiednim kolorem będą pastele, gdyż rozpromienią jej twarz i podkreślą subtelny wygląd. Dla brunetek zaś odpowiednie będą tzw. kolory ziemi, czyli wszelkiego rodzaju brązy i beże, a także mocno zaakcentowane usta. W wyborze odpowiedniego ważny jest również kolor oczu, a także typ karnacji, gdyż Panie, które mają ciemniejszy kolor skóry mogą pozwolić sobie na mocniejszy look ślubny.

Kilka zasad trwałego i zachwycającego makijażu ślubnego

Należy pamiętać o tym, że makijaż ślubny powinien być trwały i zachwycać wszystkich gości przez całą zabawę weselną. Podczas ślubu szczególnie w okresie letnim makijaż panny młodej nie powinien się również rozpłynąć, dlatego też znajdźmy wyjątkowo trwałe kosmetyki, rozpoczynając od doboru odpowiedniego kremu do twarzy. Krem dobieramy do naszej cery, ale nie może być on zbyt tłusty, gdyż  wyciąga on wodę z innych kosmetyków. Następnie najbardziej korzystne jest nałożenie bazy utrwalającej, która spowoduje wyrównanie powierzchni twarzy  i nie pozwoli skórze na świecenie się podczas upału. Istotna jest również trwała baza utrwalająca pod cienie do powiek oraz wodoodporny tusz do rzęs. 

Próbny makijaż ślubny — kiedy warto?

Niektóre z przyszłych Pań Młodych rzadko wykonują same makijaż w domu, jeśli więc nie posiadamy umiejętności malowania się, warto jest zdecydować się na próbny makijaż ślubny. Najważniejszy jest dobór profesjonalnej makijażystki, której określimy jasno, w czym czujemy się najlepiej a ona pomoże dobrać ten najpiękniejszy make up. Nie bójmy się wyrażać własnego zdania, bądźmy ze sobą szczere, gdyż to My mamy czuć się w tym dniu najpiękniejsze i czuć się wyjątkowo przez cały dzień! Pamiętajmy, że znamy siebie na tyle, aby same stwierdzić, czy tak dobrany makijaż nam odpowiada i czy będziemy czuć się dobrze we własnej skórze.