Wróć do listy artykułów

Blog

28.05.20

Panna młoda wkłada na palec męża obrączkę z białego złota.Jak wybrać obrączki ślubne?

Przygotowania ślubne ruszają pełną parą. Przyszli państwo młodzi są podekscytowani. Ma to być ich wielki, piękny dzień - początek nowej wspólnej drogi przez życie. Symbolem miłości, wierności i wspólnego życia są obrączki. Jest to biżuteria noszona codziennie, dlatego ważny jest jej przemyślany wybór. Obrączki muszą pięknie wyglądać, ale także być wygodne, praktyczne i trwałe – są noszone w każdej sytuacji i w różnorodnych warunkach.

Jak wybrać obrączki ślubne, które posłużą latami?

Wybór obrączek ślubnych nie jest prostą sprawą. Wobec tego typu biżuterii - symboli wymagania estetyczne i praktyczne są wyższe niż w przypadku pierścionków nakładanych na różne okazje. Wybór obrączki to decyzja na całe życie. Najważniejszymi parametrami są rozmiar i  materiał, który spełni wymogi estetyczne przyszłych małżonków. W celu wyboru obrączek ślubnych najlepiej udać się do jubilera i przymierzyć kilka modeli. Trzeba pamiętać o tym, aby nie mierzyć obrączek w upały, podczas choroby lub wczesnym popołudniem, ponieważ w  tych przypadkach może pojawić się opuchlizna na palcach i wybór rozmiaru będzie nietrafiony. Pomocny bywa pierścień mierniczy, z którego można skorzystać u jubilera.

W kwestii wyboru materiału – różne rodzaj złota, srebro, platyna, tytan, stal chirurgiczna zależy od gustu nowożeńców. Obrączki mogą być dekorowane drobnymi kamieniami, posiadać ażurowy wzorek lub odcisk palców właściciela oraz dowolny grawer: imiona/data ślubu, tytuł piosenki o miłości lub sentencję o małżeństwie lub o miłości. Warto wybrać obrączkę zaokrągloną od wewnętrznej strony – jest wygodniejsza w noszeniu. Tradycyjny profil jest lekko wypukły i zaokrąglony po bokach.

Model, kruszec i wzór obrączek ślubnych

Zanim narzeczeni wybiorą się do jubilera, gdzie on różnorodności oferty, może się im przysłowiowo zakręcić w głowie, mogą pooglądać propozycje różnych producentów na stronach internetowych i zorientować się we wzornictwie. Klasyczne modele to pewność uniwersalnego wzoru, który raczej nie wyjdzie z mody. Obrączki ślubne dwukolorowe to propozycja dla osób, które oczekują czegoś mniej tradycyjnego. Ceny obrączek zależą od kruszcu, grubości i dodatkowych ozdób. Osobom uczulonym na złoto polecone są obrączki ślubne z tytanu. Mogą być pozłacane złotem w kolorze żółtym lub czerwonym i zdobione cykoriami. Są tańsze od złotych, starannie wykonane, hypoalergiczne, trwałe i odporne na ścieranie. Obrączki ze złota (w tym z różnych rodzajów) to klasyka – o ich pięknie i trwałości nie  trzeba nikogo przekonywać. Obrączki platynowe to luksus w branży obrączek – kosztują od 7000 zł.

Rozmiar obrączek ślubnych

Mężczyznom trudniej dobrać obrączkę ślubną, ponieważ na co dzień nie noszą na palcach biżuterii. Wątpliwości co do rozmiaru pomoże rozwiać pierścień mierniczy czy miarka jubilerska, które są dostępne w każdym salonie jubilerskim. Tradycyjne przymierzanie wybranych modeli obrączek ślubnych w końcu pozwoli dobrać idealny rozmiar. Najważniejsze, że na przymiarkę nie wybierać w trakcie upałów, czy przeziębienia, ponieważ palce mogą wtedy puchnąć.

Właściwa pielęgnacja biżuterii ślubnej

Sposób dbania o obrączki ślubne zależy od rodzaju kruszcu. W przypadku graweru warto, co kilka lat go odnawiać. Wystarczą standardowe domowe sposoby czyszczenia biżuterii. Więcej informacji udzieli jubiler, u którego kupujemy obrączki.

Obrączki ślubne to symbol małżeństwa - znak dla otoczenia, że właściciel/ właścielka żyje w stałym związku. Warto wybierać, jak najbardziej uniwersalne wzory obrączek, które nawet po wielu latach będą estetyczną i trwałą ozdobą.

Przeczytaj również

...

10.12.2018

Kino plenerowe na weselu

Jak sama nazwa wskazuje kino plenerowe to nic innego jak seans filmowy pod gołym niebem. Historia kina plenerowe sięga lat trzydziestych ubiegłego wieku...


...

29.04.2018

Grawer na obrączkach ślubnych

Obrączki to nieodłączny element każdego ślubu, to także symbol, który od dnia ślubu aż po kres naszych dni towarzyszy nam na serdecznym palcu w codziennym życiu małżeńskim...

...

11.04.2018

5 rzeczy, na których nie warto oszczędzać organizując ślub i wesele

„Nie można w tym dniu oszczędzać na wszystkim” – pomyślicie – pełna zgoda! Na pewnych elementach ślubnej ceremonii oraz weselnej zabawy oszczędzać nie należy…

Media partnerskie