Wróć do listy artykułów

Blog

19.04.20

Kobieta na parkiecie targów ślubnych ćwiczy kroki pierwszego tańca.Jak szybko opanować pierwszy taniec i zachwycić wszystkich gości?   

Nie miejcie złudzeń – w tym momencie wszystkie oczy będą zwrócone na Was. Jak nie pogubić się podczas pierwszego tańca?

Roztańczeni państwo młodzi

Pierwszy taniec to wielki test wielomiesięcznych, wspólnych przygotowań. Podczas tego momentu widać Wasz trud włożony w ćwiczenia…, ale też niepewność lub nadmiar stresu. Dla niektórych par pierwsze wejście na parkiet może być okazją do zabłyśnięcia tanecznymi umiejętnościami. Dla innych będzie sprawdzianem sprawności i dopasowania, który zostanie subiektywnie oceniony przez gości. Dodatkowy stresor to obecność fotografa lub kamerzysty. Jak poradzić sobie z myślą, że nasze taneczne wyczyny – niezależnie od efektu – zostaną uwiecznione na rodzinnych nagraniach?

1. Prace nad tańcem rozpocznij wcześnie

O ile to możliwe wspólne ćwiczenia rozpocznijcie jak najwcześniej. Zalecane minimum to 3 miesiące przed uroczystością. Parom, które nie czują się zbyt pewnie na parkiecie przyda się szkoła tańca. 

2. Pierwszy taniec ze szkołą tańca

Dobry instruktor tańca to nieocenione rozwiązanie dla tych, którzy nie mają czasu ani motywacji do samodzielnych zmagań na parkiecie. W profesjonalnej szkole tańca dowiecie się nie tylko jak prawidłowo się poruszać, ale też jaka muzyka najbardziej Wam odpowiada. Więcej na ten temat znajdziecie we wpisie Pierwszy taniec dla każdej pary.

3. Wybierz najlepszą muzykę do pierwszego tańca   

Nie każda para czuje się dobrze w klimatach muzyki klasycznej. Nasi rodzice mogli zachwycać się „Walcem Barbary” z „Nocy i dni”, ale Wasz pierwszy taniec może być dokładnie taki, jakim go sobie wymarzycie. Gatunek muzyczny? Od swingu po rockandrollowe hity. Wybierzcie rytm, w którym obydwoje czujecie się komfortowo. Poniżej przykłady popularnych klasyków na pierwszy taniec:

Weź pod uwagę swoją kreację i obuwie do pierwszego tańca

Jeśli ćwiczycie wspólnie pod okiem instruktora, poinformujcie go koniecznie o tym, jak będzie wyglądać Twoja suknia. Wąska kreacja o kroju syrenki może znacząco utrudnić Ci niektóre kroki. Suknia w stylu balowym z usztywnianym dołem także wymaga przemyślanych ruchów. Instruktor podpowie Wam, jak tańczyć, aby wzbudzić zachwyt i ładnie zaprezentować ślubną kreację. Na uwagę zasługuje też obuwie – w przypadku panny młodej musi być stabilne, najlepiej na słupku i z dodatkowym zapięciem. Jeśli wybrałaś wysokie, ślubne szpilki weź pod uwagę możliwość przebrania obuwia na swój pierwszy taniec.

Stwórzcie odpowiedni klimat pierwszego tańca!

Przyciemnione światła, reflektor skierowany na parkiet, sztuczny dym a może kolorowe konfetti? Poproście organizatorów przyjęcia o pomoc odnośnie wyboru najciekawszych dekoracji na Wasz pierwszy taniec. Unikajcie rażącego światła i ozdób zwiększających ryzyko poślizgu (foliowe serduszka, płatki kwiatów). Dzięki powyższym poradom na pewno będzie pięknie! 

Przeczytaj również

...

10.12.2018

Kino plenerowe na weselu

Jak sama nazwa wskazuje kino plenerowe to nic innego jak seans filmowy pod gołym niebem. Historia kina plenerowe sięga lat trzydziestych ubiegłego wieku...


...

29.04.2018

Grawer na obrączkach ślubnych

Obrączki to nieodłączny element każdego ślubu, to także symbol, który od dnia ślubu aż po kres naszych dni towarzyszy nam na serdecznym palcu w codziennym życiu małżeńskim...

...

11.04.2018

5 rzeczy, na których nie warto oszczędzać organizując ślub i wesele

„Nie można w tym dniu oszczędzać na wszystkim” – pomyślicie – pełna zgoda! Na pewnych elementach ślubnej ceremonii oraz weselnej zabawy oszczędzać nie należy…

Media partnerskie