Kino plenerowe na weselu – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

Kino plenerowe na weselu

Jak sama nazwa wskazuje kino plenerowe to nic innego jak seans filmowy pod gołym niebem. Historia kina plenerowe sięga lat trzydziestych ubiegłego wieku. Obecnie kina letnie przeżywają swój renesans i można je spotkać w największych miastach, na rynkach, stadionach, parkach, gdzie widzowie na potężnych ekranach plenerowych wspólnie oglądają filmy, ale także coraz częściej na mniejszych, kameralnych wydarzeniach jak imprezy rodzinne czy wesela.

Kino letnie na weselu

Wszystkim nowożeńcom zależy, aby zapewnić jak najwięcej atrakcji swoim gościom, dlatego oprócz podstawowych usług coraz częściej na weselach spotykamy fotobudki, fontanny czekoladowe czy nawet food trucki. Jeśli chcecie zaskoczyć swoich gości, idealnym pomysłem może być także kino plenerowe. Oczywiście nie chodzi o to, aby Wasi goście zamiast bawić się na parkiecie oglądali 3 godzinny film. Zestaw kina plenerowego można wykorzystać na wiele innych, ciekawych sposobów:

Projekcja teledysków przedślubnych, podziękowań dla rodziców

Często przed uroczystością weselną para młoda przygotowuje teledysk przedślubny, film z podziękowaniami dla rodziców czy video prezentację. Jakim zaskoczeniem dla Waszych gości było by gdybyście na taki pokaz zaprosili ich na zewnątrz lokalu, gdzie na wygodnych leżakach w specjalnie przygotowanej strefie kina letniego mogli by oglądać Wasze filmy ? Dołóżmy do tego barmanów roznoszących drinki, porozwieszane girlandy i nagle przenosimy się w klimat plenerowych ślubów prosto z Hollywood.

Kino letnie dla dzieci

Oglądanie bajek pod gołym niebem będzie niezapomnianym przeżyciem dla dzieci (i nie tylko) Najszczęśliwsi będą jednak rodzice, mając pewność że ich pociechy nie wymyślają niebezpiecznych zabaw. A jeśli bajki się znudzą do wielkiego ekranu zawsze można podłączyć konsolę i zorganizować turniej gier.

Kino letnie na poprawinach

Ostatnio wiele firm video oferuje błyskawiczny montaż filmu weselnego i wstępną wersję oddaje już w dniu wesela, najpóźniej następnego dnia. Wyobraźcie sobie jakim zaskoczeniem była by prezentacja takiego filmu na Waszych poprawinach.

Weselna strefa kibica

Czy byliście kiedyś na weselu w dniu kiedy polska reprezentacja grała mecz, albo odbywał się finał mundialu ? zauważyliście, że na te kilka godzin cześć gości gdzieś znikała ? Jeśli Wasz termin wesela pokrywa się z jakimś świętem sportowym, a w Waszej rodzinie są kibice (w każdej są) to zróbcie swoją własną strefę kibica.

Jak zrobić kino plenerowe?

Małe, kameralne kino plenerowe możecie zorganizować we własnym zakresie, bez wielkich nakładów finansowych. Wystarczy tylko szczypta wyobraźni i dusza majsterkowicza. Za ekran do kina plenerowego może posłużyć białe prześcieradło (wystarczająco grube, aby nie prześwitywało), które możecie rozciągnąć np. na drzewach. Projektor i nagłośnienie można pożyczyć od sąsiada albo wujka, jednak koniecznie sprawdźcie wcześniej, jak dany projektor radzi są z Waszym ekranem DIY. Zakres cen projektorów to 200 zł – 500 000 zł, więc domyślacie się, że nie każdy projektor znajdzie swoje zastosowanie w kinie plenerowym. Przy tak małym ekranie jednak większość projektorów z kina domowego powinna dać radę. Jeśli jednak nie chcecie tracić czasu i energii na projektowanie swojego kina plenerowego zawsze możecie zlecić to profesjonalistom. Firma taka zagwarantuje Wam cały niezbędny sprzęt, proponując optymalnej wielkości ekran, projektor oraz nagłośnienie. Możecie także zażyczyć sobie wygodne leżaki, kocyki czy dodatkowe oświetlenie (girlandy) a nawet maszynę do popcoru, aby Wasze kino letnie w 100% nabrało klimatu.

Ile to kosztuje takie kino plenerowe

Kino plenerowe DIY to kwestia kilkudziesięciu złotych oraz trochę wolnego czasu. Natomiast zlecenie takiego zadania firmie kinowej to koszt od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Profesjonalny ekran z projektorem (bez obsługi) wynajmiecie już za 600 zł. Natomiast kompletny zestaw kinowy wraz z obsługa to koszt od 900 zł do 5000 zł. Dla przykładu: pełny zestaw kinowy z ekranem ok. 4m szerokości (optymalny dla 150 osób), 100 szt. leżaków wraz z montażem to koszt ok. 1200-2500 zł. Oczywiście na ostateczny koszt takiej usługi wpływ ma wiele czynników, przede wszystkim wielość zestawu kinowego, ilość leżaków, zakres usługi oraz czas usługi.

Podsumowanie

Na pewno sami macie mnóstwo pomysłów, jak moglibyście wykorzystać kino plenerowe na swojej uroczystości. Niewątpliwie kino plenerowe zrobione metodą DIY poza świetną atrakcją da Wam wiele satysfakcji – „Bądź bohaterem własnego wesela”. Jeśli czytając ten artykuł nie zdążycie już na zorganizowanie kina plenerowego, albo jesteście już po swoim przyjęciu weselnym może warto pomyśleć np. o rocznicy ślubu ? Zorganizowanie grilla w ogrodzie połączonego z oglądaniem Waszego filmu ślubnego może być świetnym pretekstem do zaproszenia najbliższej rodziny oraz przyjaciół. Powodzenia!

Artykuł napisano we współpracy z Kino Mobilne – wynajem i organizacja kina plenerowego