Wróć do listy artykułów

Blog

30.04.20

Kobieta pozuje w kapeluszu i z pierścionkiem zaręczynowym.Wybór pierścionka zaręczynowego – nie lada kłopot dla mężczyzny

Przychodzi w końcu czas, że para zakochanych ludzi zaczyna mówić o wspólnym życiu. Dla mężczyzny to znak, że pora wręczyć ukochanej pierścionek zaręczynowy i poprosić ją o rękę. Do oświadczyn trzeba się dobrze przygotować: kupić pierścionek i kwiaty, zorganizować romantyczną randkę, najlepiej ze świecami i dobrym winem. Po oświadczynach nadchodzi moment, kiedy znakomite wieści trzeba przekazać rodzinie. Zanim nastąpią miłe chwile, przyszły narzeczony musi stawić czoło wizycie u jubilera i wybrać pierścionek zaręczynowy.

Jaki pierścionek zaręczynowy do niej pasuje?

Mężczyzna pragnie, aby pierścionek zaręczynowy spodobał się jego wybrance. Czyta internetowe poradniki z cyklu "jak dobrać pierścionek do urody" i jest przerażony, ponieważ nie wie, co ma kupić. Istnieje prostszy sposób na udany wybór pierścionka zaręczynowego: wystarczy znać ulubiony kolor ukochanej, aby wybrać barwę oczka i zobaczyć, jaką biżuterię nosi partnerka: czy preferuje srebro, białe złoto, klasyczne złoto, inne kolory i kruszce lub dwukolorowe złoto. Powyższa informacja znacznie ułatwi wybór pierścionka zaręczynowego.

Kruszec pierścionka zaręczynowego

Wybór pierścionków zaręczynowych jest ogromny. W zasadzie każdy pierścionek dostępny w salonie jubilerskim może być wykorzystany na szczególną okazję, jaką są zaręczyny. Dostępne są pierścionki srebrne, złote (w różnych kolorach), platynowe, tytanowe, ze stali chirurgicznej. W ofercie są pierścionki z kamieniami jubilerskim lub bez takiej ozdoby. Klasyczny pierścionek zaręczynowy ma  oczko umieszczone na środku. Panuje moda na pierścionki z szafirami, rubinami, topazami, tanzanitami, ametystami, szmaragdami, akwamarynami, perłami i cykoriami lub ich syntetycznymi odpowiednikami. Kobiety najczęściej gustują w klasycznym złotym pierścionku zaręczynowym.

Idealny rodzaj i wielkość kamienia

Nie istnieje idealna wielkość kamienia w pierścionku zaręczynowym. Część woli większe kamienie, inne mniejsze, a jeszcze inne lubią, kiedy w pierścionku jest kilka małych kamieni. Każdy rodzaj złotego pierścionka zaręczynowego wygląda elegancko i przykuwa uwagę. Najważniejsze, aby był to podarunek prosto z serca i wyrażał miłość.

Czy istnieje optymalna cena pierścionka zaręczynowego?

Cena pierścionka zaręczynowego zależy od kruszcu oraz wielkości i rodzaju kamienia. Tańsze są pierścionki z odpowiednikami syntetycznymi. Oryginalne kamienie jubilerskie podnoszą cenę i trzeba się liczyć z kosztem ponad 1000 złotych przy pierścionku złotym. Nie cena decyduje o wartości pierścionka zaręczynowego dla kobiety, tylko to, że dostała go od ukochanego, który tym symbolem wyznał jej miłość i chęć bycia razem na dobre i na złe.

Pierścionek zaręczynowy to symbol miłości, rozpoczęcia nowego etapu w życiu oraz stałości w związku.  Zaręczyny to przełomowy moment, w którym para szykuje ślub i przygotowuje rodzinne gniazdo, np.: kupuje i urządza mieszkanie. Jak wybrać pierścionek zaręczynowy? Dobrać go do innej biżuterii ukochanej. A później zapraszamy do artykułu na temat obrączek ślubnych. ;) 

Przeczytaj również

...

10.12.2018

Kino plenerowe na weselu

Jak sama nazwa wskazuje kino plenerowe to nic innego jak seans filmowy pod gołym niebem. Historia kina plenerowe sięga lat trzydziestych ubiegłego wieku...


...

29.04.2018

Grawer na obrączkach ślubnych

Obrączki to nieodłączny element każdego ślubu, to także symbol, który od dnia ślubu aż po kres naszych dni towarzyszy nam na serdecznym palcu w codziennym życiu małżeńskim...

...

11.04.2018

5 rzeczy, na których nie warto oszczędzać organizując ślub i wesele

„Nie można w tym dniu oszczędzać na wszystkim” – pomyślicie – pełna zgoda! Na pewnych elementach ślubnej ceremonii oraz weselnej zabawy oszczędzać nie należy…

Media partnerskie