5 rzeczy, na których nie warto oszczędzać, organizując ślub i wesele – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

5 rzeczy, na których nie warto oszczędzać, organizując ślub i wesele

„Nie można w tym dniu oszczędzać na wszystkim” – pomyślicie – pełna zgoda! Na pewnych elementach ślubnej ceremonii oraz weselnej zabawy oszczędzać nie należy – od nich może zależeć to jak wyglądać będzie Wasz ślub i wesele oraz to jak będziecie wspominać ten czas.Co zatem może zrujnować ten szczególny dzień? Na czym nie należy oszczędzać? Oto 5 wybranych przez nas najważniejszych składowych, bez których nie może odbyć się żaden piękny ślub czy udana impreza weselna.

Suknia ślubna i garnitur do ślubu

Mimo tego, że w kulturze polskiej ceni się przede wszystkim skromność i umiar, dzień ślubu to nie czas ani miejsce na oszczędność w kwestii ubioru. Jeśli panna młoda od dziecka marzy o białej sukni z trenem, a pan młody nigdy nie miał okazji by włożyć na siebie szyty na miarę garnitur to trudno o lepszą okazję! Piękna suknia ślubna to nie tylko gwarancja olśniewającego wyglądu, ale także szansa na to, by poczuć się naprawdę wyjątkowo po miesiącach wyczerpujących przygotowań. Dopasowany garnitur do ślubu Pana Młodego służyć może jeszcze na wiele okazji o ile sylwetka właściciela nie zmieni się nadto. Co ciekawe, wystarczy zmienić poszetkę, koszulę, krawat czy buty ślubne i zupełnie inny w odbiorze będzie strój mężczyzny mimo tego, że wciąż będzie to ten sam garnitur ślubny. Tutaj panowie są w lepszej nieco sytuacji. Otóż dobrze skrojony garnitur do ślubu, wykonany z wysokiej jakości materiałów służyć będzie jeszcze wiele lat po ślubie przy różnych okazjach.

Fotograf ślubny szansa czy zmora

Niezależnie od tego co na siebie włożycie w dniu ślubu wyglądać będziecie wyjątkowo, a z Waszych twarzy bić będzie olśniewający blask szczęścia i zadowolenia. To ważne, by pozytywne emocje towarzyszące w pierwszym dniu wspólnej drogi życia zapamiętać na zawsze właśnie takimi jakie były tego dnia.W trakcie planowania weselnego budżetu warto zarezerwować sobie odpowiedniąkwotę na fotografa, który potrafi uchwycić Wasze szczęście w sposób kompletny. Upewnijcie się, że wybrany fotograf poradzi sobie ze zdjęciami w ciemnym kościele, ale także w mocnym słońcu restauracyjnego ogródka. Prócz umiejętności technicznych fotografa ślubnego wiele do życzenia pozostawić mogą kwestie wrażliwości i zmysłu estetyki. Tutaj wiele doradzić się nie da, niestety. Po prostu styl fotografa na ślub musi odpowiadać Wam w 100 % , a jeśli tak nie jest szukajcie kolejnego najlepiej. Pamiętajcie, że ślubu i wesela nie da się powtórzyć….

Dj na wesele czy zespół weselny

Nawet najlepszy fotograf ślubny nie uwieczni świetnej zabawy jeśli takiej zabawy nie było, niestety.Częsty dylemat każdej młodej pary to trudny wybór pomiędzy zespołem weselnym grającym na żywo a DJ-em, który wcale nie przegrywa w tym rankingu. Stąd propozycja, by zdecydować się na wersję hybrydową, np. wynajmując zespół weselny na pierwszą część wydarzenia, a mistrza konsoli na imprezę po północy. Muzyka na weselu to jedna z najważniejszych części wesela, a jej jakość pośrednio wpływa na ilości spożywanego alkoholu… Jeśli będzie trzeba dużej ilości drinków by dobrze się bawić bo muzyka niedomaga to wesele może skończyć się szybciej niż kur zapieje. Nawet jeśli nasi goście są wybitnie towarzyscy, a do zabawy wystarczy im akordeon i gitara postarajmy się by nie nadwyrężać ich kreatywności, niech sprawdzą się na parkiecie w pełni sił!

Dom weselny, pałac, ślub w plenerze…

Polska gościnność każe stołom uginać się pod ciężarem okolicznościowych dańdo czego przywykliśmy i raczej z tego nie zrezygnujemy. Na pewno byliście na weselu, na którym liczba serwowanych dań głównych, przystawek, lodów, deserów i innych przekąsek przyprawiała o ból głowy…a jak było z ich jakością?No właśnie, jakość, a nie jakoś… to będzie smakowało. Problem z wyborem lokalu na wesele jest o tyle złożony, że kuchnia jest jednym z elementów decydujących o wyborze. Można mieć wspaniałą lokalizację i spektakularny obiekt, ale kuchnia może zostawiać wiele do życzenia. Można mieć dom weselny, gdzie goście biesiadują na 1 piętrze i co nie jest zbyt atrakcyjne… ale znowu smak serwowanych posiłków zostaje w pamięci. Nic odkrywczego w tym temacie nie napiszemy jak tylko jedną ważną radę; Cena nie bierze się z niczego i jeśli chcemy raczyć gości wykwintnymi potrawami w olśniewającej lokalizacji ciesząc oczy spektakularną architekturą musimy zapłacić za to też ponadprzeciętnie. Wesele w plenerze finansowo to też inna „bajka” , ale to opiszemy innym razem…

Obrączki ślubne… do końca życia

Obrączki ślubne to nie tylko symbol wyjątkowego dnia, jakim jest ślub, ale także symbol małżeństwa – miłości, wierności i uczciwości. Co więcej, symbol niekoniecznie musi być tylko prostą obrączką ze złota… Producenci wyprzedzają się w ilości oferowanych wzorów, jakości obsługi i wielu dodatkach jakie otrzymujemy wraz z zakupem. A to jeszcze nie wszystko! Skoro tak traktują nas wyjątkowo w salonach obrączek ślubnych czemu z tego nie skorzystać. Dziś możemy po prostu przyjść, usiąść, napić się kawy i rozkoszować oczy przeszukując wzorniki. To nie jest tylko zakup, to ważna chwila, to emocje i decyzja do grobowej deski. Podchodząc do sprawy czysto ekonomicznie… podzielcie cenę obrączek ślubnych przez ilość lat jakie planujecie spędzić razem… i wszystko jasne!

Idąc tym tropem każdą cenę usługi związanej z organizacją ślubu i wesela można podzielić przez planowane kilkadziesiąt wspólnych lat. Każda usługa będzie warta wyrzeczeń, ale nie zapominajmy o najważniejszych uczuciach i tym co będzie po ślubie. Mimo cudownych chwil i niezwykłych emocji ślub to dopiero początek cudownej, wspólnej drogi…