Wróć do listy artykułów

Blog

26.02.20

Pani fotograf prezentuje swoją ofertę gościom targow slubnych.Cechy dobrego fotografa ślubnego 

Idealny fotograf ślubny – profesjonalista czy utalentowany amator? Artysta z własną wizją czy sprawdzony wykonawca tradycyjnych „sesji ślubnych”? Podpowiadamy, jaki zestaw cech powinna posiadać osoba specjalizująca się w ślubnych usługach foto-wideo.

Wybór fotografa ślubnego może przyprawić o zawrót głowy. W pośpiechu przedślubnych przygotowań możecie stanąć przed dylematem szybkiego wyboru osoby, która uwieczni jeden z najważniejszych dni w Waszym życiu. Teoretycznie wiemy, czym kierować się przy wyborze usługodawcy. W praktyce możemy jednak napotkać wiele problemów. Przykładowo: jeśli będziemy przekładać wybór, może okazać się, że doskonały fotograf polecany przez znajomych jest już zajęty. Istotną kwestią jest też niemały budżet, który należy przeznaczyć na sesję i film ślubny. Do tego dochodzi kwestia wzajemnej „chemii” i zrozumienia potrzeb nowożeńców – niezbędne elementy udanej sesji. 

Oto nasza mini-ściąga niezbędnych cech, które musi posiadać solidny wykonawca ślubnych usług foto-wideo.

Oferta fotografów ślubnych prezentowana jest na targach w postaci zdjęć i albumów.

5 cech dobrego fotografa ślubnego

1. Profesjonalizm – niezbędne uzupełnienie talentu na które składa się m.in. sposób komunikacji z klientem, jakość obsługi i używanego sprzętu. Do tego dochodzi ciekawe, zróżnicowane portfolio i estetyczna prezentacja realizacji.

2. Doświadczenie – konieczne, gdy szukamy sprawdzonego wykonawcy, który faktycznie zna specyfikę fotografii ślubnej. Bogate doświadczenie można rozpoznać nie tylko w pomysłach na zróżnicowaną sesję, ale i w sposobie reagowania na możliwe – a nierzadkie w Dniu Ślubu – sytuacje kryzysowe.

3. Komunikatywność – podstawowa cecha dobrego fotografa. Niezbędna do zrozumienia Waszych potrzeb i wizji sesji. Idealny fotograf doradzi sesję zgodną z Waszym charakterem, ale i zweryfikuje pomysły zbyt „fantazyjne”, które jego zdaniem nie sprawdzą się w praktyce.

4. Poczucie estetyki – wrodzone lub nabyte dzięki wieloletniemu doświadczeniu pozwoli stworzyć obrazy, które zapadną w pamięć. Nie może też zabraknąć tak oczywistych cech jak np. wyczucie światła i umiejętne operowanie kolorem.

5. Refleks – czyli wyczucie niepowtarzalnego momentu, który warto uwiecznić. Doświadczony fotograf ślubny wie jak znaleźć się „we właściwym miejscu” i „we właściwym czasie”. Potrafi też sprawnie manewrować pośród bawiących się gości weselnych i usunąć się w kąt, gdy wymaga tego chwila.

Fotograf weselny udziela wywiadu na scenie targow slubnych w Ostródzie.

Gdzie znajdziemy najlepszych usługodawców od weselnego foto-wideo? 

Poczuj chemię ze swoim fotografem ślubnym!

Nawet najbardziej kreatywne portfolio i najdroższy sprzęt nie zastąpią dobrej komunikacji i chemii, która musi pojawić się pomiędzy Wami a fotografem. Wybierzcie wykonawcę, który potrafi słuchać, odpowiadać na indywidualne potrzeby klientów i patrzeć na Wasze wesele tak, jak sami chcielibyście je widzieć.

Przeczytaj również

...

10.12.2018

Kino plenerowe na weselu

Jak sama nazwa wskazuje kino plenerowe to nic innego jak seans filmowy pod gołym niebem. Historia kina plenerowe sięga lat trzydziestych ubiegłego wieku...


...

29.04.2018

Grawer na obrączkach ślubnych

Obrączki to nieodłączny element każdego ślubu, to także symbol, który od dnia ślubu aż po kres naszych dni towarzyszy nam na serdecznym palcu w codziennym życiu małżeńskim...

...

11.04.2018

5 rzeczy, na których nie warto oszczędzać organizując ślub i wesele

„Nie można w tym dniu oszczędzać na wszystkim” – pomyślicie – pełna zgoda! Na pewnych elementach ślubnej ceremonii oraz weselnej zabawy oszczędzać nie należy…

Media partnerskie