Stres przedślubnych przygotowań — jak sobie z nim radzić? – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

Stres przedślubnych przygotowań — jak sobie z nim radzić?

Przedślubne przygotowania są dla większości panien młodych bardzo stresujące. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, ani dziwnego, gdyż każda kobieta wybierająca się do ołtarza pragnie, by ten dzień był wyjątkowy oraz żeby jego oprawa była dopracowana w najmniejszym szczególe. Z drugiej strony jest to dzień, który ma przynieść wiele radości i szczęścia, a nie sprawić, że będziemy chodzącym kłębkiem nerwów. Jak zatem poradzić sobie ze stresem towarzyszącym przedślubnej gorączce? Czy jest sposób na przygotowania do ślubu bez nerwów? Odpowiedź przedstawiamy poniżej!

Planowanie przedślubnych przygotowań jako remedium na stres

Jednym ze sposobów na radzenie sobie ze stresem towarzyszącym przedślubnym przygotowaniom jest dokładne zaplanowanie każdego kroku tych działań. Gdy mamy już wyznaczoną datę ślubu, najlepiej jest rozpisać sobie w kalendarzu zadania na każdy miesiąc i podzielić je między siebie, przyszłego męża, świadków i inne osoby chcące nam pomóc w przygotowaniach do ślubu. Sposób ten pozwala na uspokojenie myśli przewidujących najgorsze scenariusze, poukładanie sobie wszystkiego, a tym samym daje świadomość, że nie niczym nie zapomnieliśmy. O nieocenionej pomocy bliskich wspominaliśmy również we wpisie Świadkowa, druhna, panna młoda — jak rozdzielić zadania przed ślubem?

Nie walcz z tym, na co nie masz wpływu

Przygotowanie ślubnego kalendarza niestety nie daje gwarancji, że wszystko pójdzie po naszej myśli. Są sytuacje niezależne od nas, które mogą zepsuć nasz wzorcowy plan przedślubnych przygotowań. Zdarzają się różne wypadki losowe, niedotrzymywanie terminów przez zleceniobiorców lub po prostu zmiany w pierwotnej koncepcji. Nie warto jednak zadręczać się takimi kwestiami, gdyż z każdej, nawet z pozoru beznadziejnej sytuacji, jest jakieś wyjście. Udręczona i niezadowolona z przygotowań przedślubnych panna młoda nie będzie w stanie na 100% cieszyć się tym wspaniałym dniem.

Podczas przedślubnych przygotowań dbaj o ciało i duszę!

Nikt chyba nie wątpi w to, że pracy podczas przedślubnych przygotowań jest bardzo dużo. Jednak warto przede wszystkim w tym czasie zadbać o siebie. Może się to wydawać trudne bądź nawet niewykonalne, ale jeśli panna młoda odpowiednio rozplanuje i rozdzieli wszystkie zadania, z pewnością uda jej się znaleźć czas na relaks. Jest to bardzo przydatne zwłaszcza w chwilach dużego stresu, odreagowanie podczas masażu albo na fotelu u kosmetyczki pozwoli pozbierać myśli i na spokojnie znaleźć rozwiązanie problemu. 

Ślub jest ogromnym wydarzeniem w życiu każdej kobiety i raczej nie da się do przygotowań przedślubnych podejść całkowicie na luzie. Warto jednak próbować raz na jakiś czas odciąć się od tych ciągnących się w nieskończoność zadań i sprawunków. Wyjście na miasto z przyjaciółmi, wyjazd na weekend na łono natury bądź kilka godzin w salonie spa może zdziałać cuda. Twój organizm na pewno doceni taką odskocznię i pozwoli Ci być najpiękniejszą panną młodą!