Wróć do listy artykułów

Blog

28.03.20

Mixer, czyli podstawowe narzędzie każdego DJ-a na weselu.Jaka muzyka na weselu? Trendy 2020

Muzyka gra jedną z głównych ról na każdym weselu. Poza jedzeniem i obsługą gości to właśnie ona jest najbardziej istotna podczas przyjęcia. Państwo młodzi nierzadko mają nie lada zagwozdkę, czy zdecydować się na zespół grający na żywo, czy lepiej postawić na dj’a. A jeśli ta decyzja jest już podjęta to czy tworzyć listę utworów, które chcieliby usłyszeć oraz listę „zakazanych piosenek”. No i chyba najważniejszy dylemat – jaką piosenkę wybrać na pierwszy taniec? Te wszystkie wątpliwości rozwieje dzisiejszy wpis, w którym przedstawimy wszystkie topowe muzyczne trendy na wesele.

Najmodniejsze kawałki na pierwszy taniec

Pierwszy taniec jest podobno dla pary młodej najbardziej stresującym momentem podczas wesela. Nerwy zaczynają się tak naprawdę jeszcze na długo przed ślubem, podczas gdy musimy się zdecydować na konkretny utwór, do którego chcielibyśmy zatańczyć ten pierwszy raz jako małżeństwo. Jeśli nie macie jeszcze ustalonej muzyki na weselny pierwszy taniec, to przedstawiamy listę najmodniejszych kawałków w 2020 roku:

Para instruktorów szkoły tańca prezentuje pierwszy taniec na scenie targów ślubnych.

Przy jakiej muzyce najlepiej bawią się współcześni goście weselni?

Trudno sprostać gustom wszystkich gości weselnych, dlatego choćbyście zatrudnili najlepszy zespół w Polsce lub zdecydowali się na najpopularniejszego dj’a, to i tak znajdzie się ktoś, kto nie będzie zadowolony z muzyki na weselu. Więcej na ten temat przeczytacie we wpisie Zespół weselny czy DJ? Dobrym rozwiązaniem jest połączenie tych dwóch usługodawców i zorganizowanie wesela w stylu combo. Podczas gdy zespół muzyczny robi sobie przerwę, dj wkracza na scenę i nadal zabawia gości. Można wcześniej ustalić z dj’em, że ma zorganizować koncert życzeń dla gości, co sprawi, że każdy będzie miał szansę zatańczyć do utworu, który naprawdę lubi. Dj, w przeciwieństwie to zespołu grającego na żywo, nie ma ograniczonego repertuaru, zatem może to być bardzo miłe urozmaicenie na Waszym weselu. 

Muzycy weselni prezentują swoje umiejętności instrumentalno-wokalne na scenie targów ślubnych.

Czego nie może zabraknąć w tegorocznej playliście na wesele?

Typowych i topowych szlagierów weselnych jest bardzo dużo i nie sposób umieścić ich wszystkich w jednym wpisie. Dlatego my przedstawimy stosunkowo nowe piosenki, bez których nowoczesne wesele nie może się obyć! W 2020 roku playlista na wesele powinna zawierać między innymi:

I wiele, wiele więcej utworów, które jak usłyszymy w radiu to aż chce się do nich potańczyć!

Antylista, czyli muzyka na wesele, której nie chcecie słyszeć

Zastanawiacie się co zrobić, gdy nie przepadacie za jakimiś utworami, które zazwyczaj pojawiają się podczas wesela? W dzisiejszych czasach normą jest robienie „antypaylisty”, czyli listy z piosenkami, których młodzi nie życzą sobie na swoim weselu. Taką listę przekazuje się frontmanowi zespołu bądź dj’owi i problem z głowy! 

Muzyka na weselu jest czymś niezbędnym i niezastąpionym, dlatego młode pary powinny zadbać, by ten element był zapewniony w jak najlepszym wydaniu. Oczywiście, jak już wspominaliśmy, wszystkich gustów nie zaspokoimy, jednak warto się postarać o bardzo dobrą oprawę muzyczną.

 

 

 

Przeczytaj również

...

10.12.2018

Kino plenerowe na weselu

Jak sama nazwa wskazuje kino plenerowe to nic innego jak seans filmowy pod gołym niebem. Historia kina plenerowe sięga lat trzydziestych ubiegłego wieku...


...

29.04.2018

Grawer na obrączkach ślubnych

Obrączki to nieodłączny element każdego ślubu, to także symbol, który od dnia ślubu aż po kres naszych dni towarzyszy nam na serdecznym palcu w codziennym życiu małżeńskim...

...

11.04.2018

5 rzeczy, na których nie warto oszczędzać organizując ślub i wesele

„Nie można w tym dniu oszczędzać na wszystkim” – pomyślicie – pełna zgoda! Na pewnych elementach ślubnej ceremonii oraz weselnej zabawy oszczędzać nie należy…

Media partnerskie