Wystrój sali weselnej — te rzeczy możesz zrobić sama! – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

Wystrój sali weselnej — te rzeczy możesz zrobić sama!

Wystrój sali weselnej to jeden z najistotniejszych elementów przyjęcia. Każda panna młoda chce, by dekoracje weselne zachwyciły wszystkich gości. Zatrudnianie dekoratorki wydaje się wręcz obowiązkowe, jeśli chce się mieć wyjątkowo pięknie przyozdobioną salę. Ale czy na pewno i czy w każdym przypadku? Okazuje się, że pomoc profesjonalisty nie zawsze jest konieczna, a dużo rzeczy do ozdobienia lokalu weselnego można zdobyć we własnym zakresie. Z tego wpisu dowiecie się czy i w Waszym przypadku możliwe jest zaoszczędzenie pieniędzy na wystroju sali weselnej!

Zorientuj się, co jest w cenie wynajęcia sali weselnej

Gdy już dowiecie się o menagera czy też właściciela lokalu wszystkiego na temat serwowanych na Waszym przyjęciu potraw, obsługi i cen, warto zapytać także o elementy wystroju sali weselnej, które mają w standardzie. Najczęściej domy weselne i restauracje dysponują kilkoma motywami kolorystycznymi, w skład których wchodzą dekoracje takie jak: obrusy, zasłonki/kotary, pokrowce na krzesła, serwetki, wazony, świeczniki i różne inne drobiazgi. Jeśli ta oferta wpisuje się w Wasze wymagania dotyczące kolorystyki wystroju to już macie większość dekoracji z głowy. W takim przypadku zostają Wam do zakupienia jedynie bukiety i ewentualnie kilka dodatków. 

Zadbaj o wystrój sali weselnej zgodnie ze swoją ideą

Jeśli jednak oferowany przez lokal wystrój sali weselnej nie do końca spełnia Wasze oczekiwania, to możecie wtedy skorzystać z pomocy specjalisty bądź próbować samodzielnie zorganizować dekoracje weselne DYI. Wszystko zależy od Waszej koncepcji i tego jaki chcecie uzyskać efekt końcowy. Często zdarza się, że sala na przyjęcie jest piękna sama w sobie i nie potrzeba jej wiele dodatków. Jeśli chcecie zorganizować wesele, np. w stylu rustykalnym, a na miejsce przyjęcia wybraliście karczmę lub restaurację posiadającą dużo drewnianych detali, to wystarczy dodać tylko kilka dekoracji i motyw przewodni gotowy. Jeśli natomiast marzy Wam się wesele w stylu glamour to zapewne zarezerwowaliście salę w pałacyku, dworku bądź eleganckim domu weselnym. W takim wypadku także macie większość komponentów wystroju zapewnionych odgórnie i ponownie wystarczy dołożyć kilka bukietów i drobiazgów, by uzyskać piękną spójną całość. 

Proste i piękne inspiracje na wystrój sali weselnej

W tym sezonie jednym z najmodniejszych motywów przewodnich przyjęć weselnych jest styl boho. To bardzo wdzięczna, romantyczna i urocza stylistyka, która idealnie wpisuje się w klimat wesela, gdyż jest inspirowana estetyką vintage, folkową i etniczną. Nietrudno w jej przypadku o samodzielne znalezienie dekoracji. Mogą to być rzeczy używane na co dzień, takie jak: łapacze snów, lampiony, koronkowe firanki, obrusy i serwetki, świeczniki i świece oraz piórka, wstążki, kokardki i inne drobnostki, które każda romantyczka ma w domu. Tego roku modne są również żywe, mocne kolory – burgund, fiolet, granat. Wystrój sali weselnej w tych barwach z pewnością będzie bardzo trendy, a do tego dość prosty to zorganizowania. Wystarczy poprosić florystkę o takie właśnie kolory bukietów, wypożyczyć lub poszukać w domu – swoim, babci bądź koleżanki, obrusów, kotar lub bieżników w tego typu odcieniach i gotowe. Z dekoracjami weselnymi w ciemnych barwach świetnie komponują się złote lub miedziane dodatki, które również jest łatwo zdobyć. 

Dekorowanie sali i organizowanie poszczególnych elementów wystroju może być również świetną zabawą! Jeśli nie chcecie korzystać z zatrudniania dekoratorów, zaproście do pomocy koleżanki, kuzynki, sąsiadki, mamę, babcię i przyszłą teściową – razem z pewnością stworzycie niepowtarzalny wystrój sali weselnej! Przy okazji odkopiecie niezwykłe pamiątki i rzeczy sprzed lat, które będą mogły przeżyć swą drugą młodość. Własnoręcznie robione dekoracje przyniosą też ogromną dumę, a efekt końcowy z pewnością będzie zachwycający!