Kilka sprawdzonych kuracji na włosy przed ślubem – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

Kilka sprawdzonych kuracji na włosy przed ślubem

Przed ślubem trzeba zadbać o każdą część ciała, zwłaszcza o włosy. Nie chodzi tylko o uczesanie ślubne, ale także o poprawienie ich stanu przed najważniejszym dniem życia. Najrozsądniejszym wyjściem jest ułożenie terminarzu pielęgnacji ciała i włosów przed ślubem już na kilka miesięcy przed datą ceremonii i dokładne trzymanie się harmonogramu.

Dobrze zadbaj o włosy przed ślubem

Poprawę stanu włosów najlepiej rozpocząć od zmian w odżywianiu. Konieczne jest zadbanie o odpowiednie nawadnianie organizmu. Za piękny wygląd włosów odpowiada prawidłowo zbilansowana dieta i picie dużej ilości wody. Najkorzystniejsza na włosy jest dieta bogata w aminokwasy siarkowe, witaminy A,B,C, E, kwasy tłuszczowe omega-3 oraz miedź i cynk. Przy właściwym sposobie odżywiania się nawet cienkie i łamliwe włosy będą wyglądały dużo lepiej i nabiorą blasku. Profesjonalny fryzjer na pewno doradzi, jakie zabiegi wprowadzić do urodowego kalendarza. Zabiegi muszą być dostosowane do rodzaju włosów, ich stanu i długości. Dobrym sposobem na wzmocnienie włosów są masaże głowy. Moment przygotowań do ślubu to nie czas na eksperymenty z włosami, ponieważ efekt może być odmienny od zakładanego. Nie jest dobrym pomysłem, aby włosy przed ślubem rozjaśniać o kilka odcieni. Najlepszym rozwiązaniem jest tradycyjna koloryzacja u sprawdzonego fryzjera. Na tydzień przed ślubem można podciąć końcówki.

Farbowanie i inne eksperymenty na głowie panny młodej 

Farbowanie i inne eksperymenty na głowie panny młodej to pomysł bardzo ryzykowny. Włosy przed ślubem powinny farbowane z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem i tylko w odcieniu, który panna młoda już zna i wie, jak dany kolor wygląda na jej włosach. Radykalna zmiana na włosach panny młodej przed ceremonią ślubną nie jest wskazana. 

Reanimacja włosów przed ślubem

W razie problemów z włosami na około przed ceremonią można skorzystać z profesjonalnych usług fryzjerskich. Regeneracja dobrej jakości kosmetykami fryzjerskimi gwarantuje idealny połysk włosów. To coś w rodzaju SPA, odbudowującego struktury i kształtu włosów, dzięki czemu zyskują zdrowie i połysk. Włosy przed ślubem, zwłaszcza zniszczone koloryzacją powinny przejść zabiegi regenerujące. Wskazane jest lekkie cięcie przygotowujące włosy panny młodej pod fryzurę ślubną oraz próba uczesania na ślub na dwa miesiące przed terminem ceremonii.

Długofalowa pielęgnacja włosów panny młodej 

Powinna zacząć się na kilka miesięcy przed ślubem od ustalania z fryzjerem, jakich zabiegów na włosy potrzebuje przyszła panna młoda. Konsekwentna realizacja planów pozwoli na sukces w postaci pięknej ślubnej fryzury. Ślub to najważniejszy dzień w życiu i wszystko musi dopięte na ostatni guzik. W tym fryzura panny młodej!