Pierwszy taniec dla każdej pary – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

Pierwszy taniec dla każdej pary

Pierwszy taniec jest nieodzownym elementem każdego przyjęcia weselnego. Jest bardzo piękny i wzniosły moment, podczas którego wszyscy zgromadzeni na weselu gości mogą podziwiać jak państwo młodzi wirują we wspólnym uścisku. Niektórzy świeżo upieczeni nowożeńcy twierdzą, że pierwszy taniec był dla nich większym stresem niż sam ślub czy też wypowiedzenie przysięgi małżeńskiej. Są też tacy, dla których pląsy rozpoczynające zabawę weselną są niemałą frajdą i pokazem umiejętności tanecznych. Jednak i jedni, i drudzy chcą po prostu świetnie wypaść podczas tego występu. Jak się zatem do niego odpowiednio przygotować? Czy warto zatrudniać instruktora tańca lub zapisywać się to szkoły tanecznej? Odpowiedzi na te i inne pytania związane z pierwszym tańcem znajdziecie poniżej!

Para tancerzy prezentuje pierwszy taniec na scenie targow slubnych.

Krótko o pierwszym tańcu

Mówi się, że pierwszy taniec przedstawia to, jakim małżeństwem będziecie, czyli pokaże, czy jesteście zgodni, zgrani, cierpliwi i czy darzycie się zaufaniem. Warto przy tym pamiętać o tym, jaki jest główny cel pierwszego tańca. Przede wszystkim jest to oficjalne rozpoczęcie imprezy tanecznej oraz zachęcenie gości do korzystania z parkietu. Niemniej jednak każda para młoda chce pokazać się od najlepszej strony podczas pierwszego tańca, zatem może warto przygotować się do tego występu jak najlepiej i zatrudnić odpowiednio wcześniej instruktora tańca bądź wybrać się na kurs tańca dla par

Dobry instruktor przekona do pierwszego tańca każdą parę!

Próbowaliście sami nauczyć się tańczyć i kosztowało Was to więcej nerwów, niż było rezultatów? A może widzieliście fajny filmik w Internecie czyjegoś pierwszego tańca i chcieliście zgapić kilka figur, ale macie wrażenie, że zupełnie Wam nie wychodzą? Nie poddawajcie się i pomyślcie o skorzystaniu z pomocy profesjonalisty. Wiemy, że lista wydatków na wesele jest bardzo długa i niekoniecznie chcielibyście wpędzać się w kolejny koszty, ale uwierzcie nam – warto! Dzięki instruktorowi albo szkole tańca nauczycie się nie tylko układu rozpoczynającego przyjęcie weselne, ale również jeszcze lepiej się poznacie i będziecie mieli szansę idealnie się zgrać. Co najważniejsze, te umiejętności zostaną z Wami na zawsze! Dobry instruktor tańca nauczy Was przede wszystkim „czytać” ruchy partnera i odnaleźć wspólny rytm. Po takim kursie będziecie królem i królową parkietu nie tylko na własnym weselu, ale i na każdej innej imprezie tanecznej!

Instruktorzy tańca tańczą na scenie targów ślubnych pokazowy pierwszy taniec młodej pary.

Wybór muzyki

Pierwszy taniec nie musi być długi, pamiętajcie, że to nie występ na gali tanecznej, lecz symboliczny taniec na otwarcie wesela. Nie pozwólcie gościom się znużyć Waszymi pląsami i znajdzie piosenkę, która pozwoli na skondensowanie wszystkich figur w jak najkrótszym czasie. Co do samego utworu to wybierzcie taki, który podoba się Wam obojgu, nie jest zbyt monotonny i sztampowy. Możecie poradzić się Waszego wodzireja czy DJ-a i wybrać coś wspólnie. Jedno jest pewne – jeśli nie czujecie się na parkiecie jak zawodowi tancerze, skorzystajcie z pomocy instruktora tańca lub profesjonalnej szkoły tanecznej, a Wasz taniec otwierający wesele pozostanie na długo w pamięci Waszej i Waszych gości!