Jak dbać o ślubną biżuterię? – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

Jak dbać o ślubną biżuterię?

Piękna, zadbana biżuteria ślubna to niezwykła ozdoba. Obrączka jest symbolem miłości i małżeństwa, a naszyjnik, kolczyki, czy bransoletka to bardzo cenne pamiątki z tego pięknego dnia. Po kilku latach użytkowania na ulubionej biżuterii widać ślady czasu i nie prezentuje się tak pięknie. Wygląd biżuterii w dużej mierze zależy od sposobów jej pielęgnacji.

Zadbana biżuteria ślubna

Ślubna biżuteria jest szczególna. Chcemy, żeby przez lata była piękna. Najlepiej, aby przechowywać biżuterię w odrębnym opakowaniu wyłożonym miękką tkaniną. Nie należy mieszać biżuterii ślubnej i każdej innej wykonanej ze szlachetnych kruszców z błyskotkami wyprodukowanymi z metalu nieszlachetnego. Naprawdę jest różnica między przechowywaniem złotej biżuterii, a błyskotki ze stali chirurgicznej, chociaż wyglądają podobnie. Nie należy trzeć i mocno przecierać biżuterii twardym materiałem, z uwagi na platerowaną powłokę z metalu szlachetnego, która może ulec uszkodzeniu. Częste przecieranie produktu może spowodować uszkodzenie bądź starcie powłoki z metalu szlachetnego. Niekorzystne dla biżuterii ślubnej jest czyszczenie jej środkami z alkoholem. Wyroby jubilerskie nie powinny być wystawione na działanie światła i kurzu. Do prac manualnych i ogrodowe zalecane jest ściąganie biżuterii, ponieważ  można ona zostać uszkodzona mechanicznie.

Szczególna biżuteria ślubna — obrączki 

Symbolem ślubu są obrączki, które młoda para zakłada w chwili składania przysięgi. O tak ważną biżuterię ślubną należy dbać szczególnie. Sposób pielęgnacji zależy od rodzaju kruszcu, z którego wykonano obrączki. Najlepiej poradzić się w tej kwestii jubilera. A o samym wybieraniu tej wyjątkowej pary pisaliśmy w artykule Jak wybrać obrączki ślubne?

Biżuteria ślubna panny młodej 

Ślub to jedno z najbardziej emocjonujących wydarzeń w życiu. Przygotowania trwają miesiącami i zwraca się uwagę na każdy szczegół. Suknia panny młodej i garnitur to baza dla reszty stylizacji, której dopełnieniem jest biżuteria ślubna. Z zaślubinami wiązane są różne sekrety, które mają zapewnić szczęście. Jednym z nich jest niebieski element w stylizacji. Świetnym wyborem będą złote (kolor złota obojętne) lub srebrne kolczyki z szafirami oraz naszyjnik ze wspomnianym szafirem lub topazem. Jeżeli ktoś nie lubi naszyjników, to może założyć bransoletkę z niebieskim kamieniami. Tradycyjną biżuterią ślubną są perły (naszyjnik lub złota zawieszka z perłą), które świetnie komponują się prostą suknią i pasują do każdego typu urody. Zawieszka może towarzyszyć nawet bardzo strojnej sukni. Przy koronkowej sukni sprawdzą się kolczyki z perłą.

Dodatki pana młodego 

Biżuterią ślubną pana młodego są spinki do mankietów, które są nieodzownym elementem garderoby eleganckiego mężczyzny. Dostępne są  w kolorze żółtego i białego złota oraz dodatkiem drogich kamieni, np.: diamentem i onyksem. Można też wybrać spinki ze stali szlachetnej – idealne dla panów uczulonych na złoto. Elegancki mężczyzna powinien mieć zegarek na skórzanym pasku lub stalowej bransolecie.

Obrączka to biżuteria noszona codziennie. Pozostałe elementy ślubnej biżuterii można założyć w dowolnym momencie. Ślubna biżuteria to przede wszystkim pamiątka z tego wyjątkowego dnia. Wiele osób wierzy, że przynosi szczęście w małżeństwie.