Jak zatrzymać czas? Kilka słów o ślubnej fotografii i filmie – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

Jak zatrzymać czas? Kilka słów o ślubnej fotografii i filmie

Oryginalna sesja fotograficzna to jedna z najbardziej wartościowych pamiątek ślubnych. Po latach „posuchy” do łask wracają też oryginalne, ślubne filmy. Kilka słów o tym, dlaczego warto wydać większą kwotę na ślubne usługi foto-wideo. 

Po co Ci ślubna fotografia i film? 

Nie każdy z nas musi być fanem „pełnometrażowych”, ślubnych filmów czy wydumanych sesji zdjęciowych. Nie każda para decyduje się na nagrywanie tak intymnej uroczystości, jaką jest Dzień Ślubu. Pomimo ewentualnych obiekcji – i dość sporych kosztów usługi – zdecydowanie warto wziąć pod uwagę zamówienie ślubnego nagrania i sesji foto. Dlaczego?

5 zalet wideo-pamiątki z Waszego ślubu

Niepowtarzalna pamiątka – dobrze wykonane nagranie może okazać się jedną z najciekawszych pamiątek, jaka Wam pozostanie pod tej wyjątkowej uroczystości. Jeśli nie lubicie sztampowych nagrań możecie zamówić krótki film obejmujący np. jedynie kluczowe etapy ślubu lub zabawny reportaż filmowy z sesji fotograficznej.

Momenty, które Wam uciekły – zdolny filmowiec potrafi uchwycić na nagraniu te wszystkie momenty ślubu, których nie byliście świadkami, a które chcielibyście po latach zobaczyć. Wzruszenie na twarzach Waszych rodziców, zabawne wpadki gości, piękne szczegóły dekoracji ślubnych. Nie warto pozbawiać się możliwości powrotu do tak ważnych wspomnień.

Nagrania życzeń od gości – sympatyczny pomysł na urozmaicenie nagrania, do którego będziecie wracać po latach. Plusy życzeń improwizowanych, nagrywanych na żywo na różnych etapach przyjęcia? Szczerość, humor i brak sztampy.

Prezent dla najbliższych członków rodziny – kopie artystycznego nagrania możecie wręczyć wybranym członkom rodziny, świadkom, starostom i osobom, które wspierały Was w trakcie organizacji przyjęcia weselnego.

Romantyczna inspiracja – na koniec nieco sentymentalna, ale oczywista zaleta. Film ślubny może okazać się romantyczną motywacją, która po latach wspólnego pożycia przypomni Wam początki Waszej wspólnej podróży. 

Zwiedzający na targach ślubnych oglądają na ekranie przykładowy film ślubny.

Pomysły na nietypowe, ślubne fotografie 

Ślubna fotografia to nie tylko stylizowane zdjęcia grupowe, ujęcia w kościele czy sesja w plenerze. Przy wyborze fotografa ślubnego zdecydowanie warto zainwestować w fotografa artystę, który dobierze metody pracy do Waszych potrzeb i ogólnej stylistyki przyjęcia. Oryginalne sesje ślubne mogą obejmować m.in.:

  • fotografie z długim czasem naświetlania – czyli pomysłowe, artystyczne zdjęcia, w których główną rolę odgrywa światło (sztuczne ognie, lasery, fajerwerki, a nawet… drony), 
  • sesje stylizowane – tematyczne sesje zdjęciowe z akcesoriami i przebraniami np. w stylu retro, hippie lub w kostiumach historycznych,
  • foto-ramka dla gości – sympatyczny, wyjątkowo popularny gadżet, który urozmaici standardową sesję na przyjęciu,
  • ślubna fotobudka – oryginalny pomysł na dodatkową rozrywkę foto dla gości, dostępny w dowolnym czasie, bez konieczności pozowania i przerywania zabawy weselnej.

Przy wyborze tematu ślubnej sesji zdjęciowej lub ślubnego filmu wideo ogranicza Was tylko fantazja. Warto zdecydować się na wybór fotografa, który będzie otwarty na Wasze propozycje, doradzi i pomoże wybrać najciekawszą stylistykę sesji ślubnej.

Dwóch mężczyzn prezentuje swoje usługi wideo na wesele na stoisku na targach ślubnych.